Search
Close this search box.

پستهای اخیر

خبرنامه

برای به روز ماندن در خبرنامه ماهانه ما مشترک شوید

خرید چیلر تراکمی

شرکت اورین تهویه برترین وارد کننده چیلر تراکمی

فهرست مطالب

شرکت اورین تهویه برترین وارد کننده چیلر تراکمی در انواع مختلف توانسته تا با محصولات با کیفیت و مرغوب خود، عرصه رقابت را برای رقیبان خود بسیار تنگ سازد. همانطور که در جریان هستید چیلر تراکمی در انواع مختلف هوا خنک و آب خنک و همچنین جذبی که در چند مدل می باشند، طراحی و تولید می شوند. ضمن این مسئله که در بخش محصولات و دسته بندی چیلر تراکمی به وضوح در رابطه با این سیستم اطلاعات ریز و دقیق را ارائه داده ایم، لاکن سعی داریم که در ادامه مقاله نیز در رابطه با دست آورد بزرگ دیگری از شرکت اورین تهویه که واردات چیلر تراکمی می باشد، توضیحاتی بدهیم.

 

چیلر تراکمی

سیکل تبرید شامل اجزای چون شیر انبساط، کندانسور، اوپراتور و کمپرسور است از واحد های چگالش، تبخیر و تراکم متشکل شده است که توسط مایع مبرد سیال را خنک و انتقال حرارت را انجام می دهد. چیلر تراکمی بر این اساس سیکل تبرید عمل می کند.

 

چیلر تراکمی وستن

 

همانطور که مشرف هستید چیلر تراکمی یکی از انواع مختلف چیلر می باشد که عملکرد آن سرد کردن آب می باشد. از این سیستم بابت سرمایش محیط و فضای سازه و یا همچنین خنک کردن تجهیزات صنعتی تهویه از جمله فن کویل و غیره استفاده می شود.

 

انواع چیلر تراکمی

چیلر های تراکمی به دو دسته چیلر تراکمی آب خنک و هوا خنک تقسیم می شوند. که علل اصلی این تفکیک قطعات داخلی چیلر، یعنی کندانسور آن است .

 

اواپراتور چیلر تراکمی

به طور کلی، ساختمان اواپراتور های چیلر تراکمی به سه دسته بندی پوسته و لوله، صفحه ای و پره دار تقسیم بندی می شوند. اواپراتور ها به نوعی تغییر دهنده حرارت می باشند که در آن توسط تبادل حرارتی مبدل با سیال دمای سیال را پایین می آورند.

اواپراتور پوسته و لوله از یک مخزن استوانه ای تشکیل می شود که داخل آن لوله های مسی تعبیه شده است و این ساختار بسیار مستحکم و مقاوم در برابر فشار و حرارت بالا است. این نوع از اواپراتور ها پر کاربرد ترین می باشد که در چیلر هایی با ظرفیت متوسط از این اوپراتور استفاده می شود. اوپراتور های پوسته و لوله به دلیل راندمان و بازدهی بالا و همنچین نیز هزینه پایین، بسیار مرغوب و مناسب است.

اوپراتور های صفحه ای از صفحات فلزی بهره برده است و برای انتقال حرارت دو سیال کاربرد دارد. این اواپراتور های صفحه ای به دلیل راندمان بسیار بالاتر از اوپراتور های پوسته و لوله، با کیفیت تر و بهتر هستند اما به دلیل هزینه بالایی که دارند موجب شده تا بازار را اوپراتور های پوسته و لوله در دست گیرند.

در اواپراتور های پره ای، پره یا همان فین وظیفه افزایش سطح تبادل حرارت را دارد. در این اوپراتور ها لوله های مسی به صورت کویل طراحی شده اند جهت افزایش انتقال حرارت.

 

کندانسور

عمل تقطیر مبرد به عهده کندانسور می باشد. این فرایند به این شکل است که مبرد وارد کندانسور شده و عمل تقطیر صورت می گیرد و به شکل مایع خارج می شود. کندانسور ها در دو نوع آبی و هوایی طراحی و تولید می شوند و عللی که این دو را از هم متفاوت می سازد، خنک کردن ماده مبرد می باشد. در کندانسور های هوایی مبرد توسط هوا خنک می شود اما در کندانسور های آب، مبرد توسط آب خنک می شود.

 

کمپرسور چیلر تراکمی

کمپرسور ها جزو مهم ترین قطعات چیلر تراکمی می باشد که چندین نوع دارد، از جمله کمپرسور حلزونی، سانتریفیوژ، پیستونی و غیره. وظیفه اصلی کمپرسور در چیلر تراکمی، متراکم کردن مبرد می باشد.

 

خرید چیلر تراکمی

قیمت چیلر تراکمی مسئله مهمی است، چرا که داشتن قیمت مناسب و مرغوب ضمن کیفیت ساخت و راندمان بالا برای مصرف کنندگان اجتناب ناپذیر است.

شرکت اورین تهویه از مرحله بررسی، طراحی نقشه، انتخاب سیستم و تجهیزات مناسب تا راه اندازی با خدمات فوق العاده و ضمانت در کنار شماست.

کارشناس شرکت اورین تهویه در هر زمانی آماده به ارائه مشاوره به شما می باشند.

نظری ثبت نشده است، اولین نفر برای ارسال نظر باشید

فرم ارسال نظر